26 lutego, 2024
 • 26 lutego, 2024

Deratyzacja czy dezynsekcja?

Przez w 3 marca, 2021 0 819 Views

Czy Ty również nie widzisz różnicy pomiędzy deratyzacją a dezynsekcją? Jeśli tak, przeczytaj nasz artykuł. Dowiesz się na przykład, czy odszczurzanie przeprowadza się tak samo, jak odpluskwianie? Poznasz też ceny deratyzacji i koszty dezynsekcji.

W tym artykule:
Co zwalcza deratyzator?
Kiedy wykonać dezynsekcję?
Deratyzacja – cena
Ile kosztuje dezynsekcja?

Deratyzację oraz dezynsekcję bardzo często wykonuje ta sama firma. Często do kompletu oferuje ona również dezynfekcję, która polega na usunięciu niebezpiecznych mikroorganizmów, w tym także wirusów (np. SARS-CoV-2 lub grypy). Klienci po każdym zabiegu powinni otrzymać na żądanie protokół higieny sanitarnej. A po dezynfekcji taki protokół wystawia się obligatoryjnie. Można również otrzymać do niego tzw. wymazówkę. To szybki i jednoznaczny test, który pozwala potwierdzić skuteczność przeprowadzonego zabiegu. Możesz nim zbadać jakość usług, wykonanych nie tylko w Twojej firmie, ale także w mieszkaniu, pomieszczeniach inwentarskich lub nawet w samochodzie.

Specjalista często przeprowadza również ozonowanie. Ozon skutecznie zwalcza chorobotwórcze drobnoustroje, zarodniki grzybów, a nawet likwiduje alergeny. Dodatkowo ozonowanie można wykorzystać do usunięcia trudnych zapachów (np. papierosów, pożaru czy nawet kwasu masłowego).

Co zwalcza deratyzator?

Firmę deratyzacyjną wzywają klienci, którzy mają problem z gryzoniami. Winowajcami najczęściej okazują się szczury i myszy. Deratyzacja to również zwalczanie kretów oraz kun i nornic. Zwierzęta te najczęściej są odławiana za pomocą specjalistycznych pułapek. Dzięki temu nie trzeba ich zabijać, a jedynie humanitarnie wypuścić z dala od ludzkich siedlisk.

Do zwalczania szczurów i myszy najczęściej stosuje się:

 • profesjonalne trutki, które dzielą się na antykoagulanty i ostre trucizny,
 • pułapki z mechanizmem spustowym,
 • pułapki klejowe.

Kiedy wykonać dezynsekcję?

Podczas dezynsekcji także zwalcza szkodliwe organizmy żywe, tyle że zdecydowanie mniejsze, często jednak znacznie bardziej odrażające, niż gryzonie. Chodzi o insekty. Przez lata pokutował pogląd, że robaki w mieszkaniu to efekt zaniedbań w temacie porządków. Tymczasem współcześnie karaluchy mogą przejść od sąsiada kanałem wentylacyjnym, a pluskwy wniesiesz do pokoju sam np. w używanym narożniku.

Najgorsze, że insekty namnażają się w szczelinach i zakamarkach. Dlatego zwykle nie zdajesz sobie sprawy z ich obecności do momentu, w którym kolonia jest już naprawdę okazała. Wtedy nie pomogą żadne domowe sposoby i półśrodki ze sklepu przemysłowego. Lepiej od razu wezwij firmę, która wykona profesjonalną dezynsekcję usuwając:

 • pluskwy,
 • karaluchy,
 • prusaki,
 • mrówki,
 • mole,
 • komary,
 • muchy,
 • pchły,
 • wszy,
 • szubaki,
 • rybiki,
 • gryzki,
 • i wiele innych.

Dezynsekcja to także neutralizacja gniazd os i szerszeni

Wybierz sprawdzoną firmę – Dezpro: https://dezpro.pl/

Deratyzacja – cena

Skuteczne zwalczanie gryzoni wymaga nieco czasu. Trzeba zainstalować karmniki z trutką lub rozłożyć pułapki, a potem usunąć schwytane czy padłe zwierzęta. Czynności te wykonują pracownicy firmy, która wykonuje odszczurzanie. Najmniej za deratyzację w zapłacimy po nawiązaniu stałej współpracy. Ale już po doraźnym odszczurzaniu każdy klient otrzymuje trzymiesięczną gwarancję. Jeżeli w tym okresie gryzonie powrócą, kolejną deratyzację Dezpro wykona bezpłatnie.

Skuteczna deratyzacja to kosztuje minimum 200 zł. Na cenę największy wpływ mają wielkość i liczba pomieszczeń, w których występują szkodniki. Od metrażu obiektu zależy bowiem ilość karmników lub pułapek, a to właśnie ich obsługa generuje największe koszty w odszczurzaniu. Jeśli chcesz dowiedzieć się, ile kosztuje deratyzacja w Twoim mieszkaniu czy firmie, zadzwoń do Dezpro tel. 733 193 000.

Najskuteczniejsza metoda na pluskwy: zamgławianie ULV

Zdecydowanie najbardziej skuteczną metodą walki z pluskwami jest zamgławianie ULV. Biobójcza substancja rozprowadzana jest w pomieszczeniu w postaci mgły, która doskonale penetruje wszelkie pęknięcia, zakamarki czy inne trudno dostępne miejsca. Substancja czynna preparatów stosowanych w zamgławianiu ULV do odpluskwiania może pozostać aktywna przez dłuższy czas. Dzięki temu zwalczamy także te insekty, które podczas zabiegu ukryły się w zakamarkach

Więcej o dezynfekcji, dezynsekcji i deratyzacji znajdziesz w tym artykule: https://dezpro.pl/deratyzacja-dezynsekcja-i-dezynfekcja-co-powinienes-wiedziec/

 

Ile kosztuje dezynsekcja?

Wycenę dezynsekcji rozpoczyna rozpoznanie rodzaju insektów oraz wybór odpowiedniej metody ich eliminacji. Do najskuteczniejszych sposobów należy zamgławianie ULV, które daje znakomite efekty szczególnie podczas odpluskwiania.

W praktyce na koszty dezynsekcji ma wpływ również liczba pomieszczeń, w których należy przeprowadzić zabieg oraz ich wyposażenie (np. przy odpluskwianiu ważna jest ilość łóżek). Najtańsza dezynsekcja Warszawa metodą żelowania dostępna jest w cenie już 150 zł, a dokładne koszty również innych metod możesz otrzymać podczas krótkiej rozmowy telefonicznej z Dezpro (733 193 000).

Wyjaśniamy, czym różni się dezynsekcja od deratyzacji? ✅ Sprawdź, ile kosztuje odszczurzanie? ✅ Podajemy cenę dezynsekcji w Warszawie ✅

akun slot gacor