Październik 15, 2019
  • Październik 15, 2019
Ewa kopacz - polityk, opinie, obietnice wyborcze

Ewa Kopacz

Przez w Marzec 17, 2019 0 448 Views

Informacje Podstawowe:

Ewa Bożena Kopacz i z domu Lis (ur. 3 grudnia 1956 w Skaryszewie[1]) – polska polityk, lekarka pediatra i działaczka samorządowa. Od 2001 posłanka na Sejm IV, V, VI, VII i VIII kadencji, w latach 2007–2011 minister zdrowia, w latach 2010–2014 i od 2016 wiceprzewodnicząca Platformy Obywatelskiej (w latach 2013–2014 i 2016–2017 I wiceprzewodnicząca), w latach 2014–2016 pełniąca obowiązki przewodniczącego PO, w latach 2011–2014 marszałek Sejmu VII kadencji, w latach 2014–2015 prezes Rady Ministrów.

Kariera polityczna

W latach 80. należała do Zjednoczonego Stronnictwa Ludowego. W latach 90. dołączyła do UW, przewodnicząca w strukturach radomskich. W wyborach w 98r. uzyskała mandat radnej sejmiku mazowieckiego I kadencji. W 2001 przeszła do utworzonej przez Donalda Tuska PO, gdzie w najbliższych wyborach zdobyła mandat w IV kadencji sejmu. W roku 2005 ponownie wygrała i otrzymała mandat kolejnej kadencji i została przewodniczącą Komisji Zdrowia. W przedterminowych wyborach parlamentarnych w 2007 po raz trzeci została posłanką, a po nich została powołana na stanowisko minister zdrowia w rządzie Donalda Tuska. W 2010 została wiceprzewodniczącą PO. W wyborach w 2011 uzyskała mandat posłanki VII kadencji – 8 listopada 2011 została wybrana na marszałka Sejmu. Była pierwszą kobietą na tym stanowisku, a w roku 2013 objęła stanowisko przewodniczącego, zastępując Grzegorza Schetynę.

Ewa Kopacz to osoba niewątpliwie znana wśród polityków i lekarzy. W ostatnim czasie stała się ikoną „Dinozaurów” z powodu swoich wypowiedzi, gdzie wypowiedziała stwierdzenie, iż rasa ludzka miała sposobność żyć w jednej i tej samej epoce co dinozaury. Radio i media niewątpliwie szybko podchwyciły temat i nie pozostawiły na posłance suchej nitki. Jak wiele osób twierdzi, był to zwykły błąd myślowy – chodziło zapewne o mamuty. Mówi się, że złamała obietnice wyborcze, tj.: Przedstawienie obywatelom planu wzmocnienia bezpieczeństwa państwa (Konflikt ukraiński dobitnie pokazuje, że w wojnie nowego typu kluczowe jest wzmacnianie potencjału militarnego Polski, ale także ochrona granic oraz współpraca służb porządku publicznego Policji i Straży Granicznej z siłami zbrojnymi. )  oraz Powołanie funduszu stabilizacji dochodów rolniczych do końca 2014 (Równocześnie do końca roku (2014) powołamy fundusz stabilizacji dochodów rolniczych, bardzo ważny ze względu na coraz częstsze przypadki braku terminowej zapłaty rolnikom za dostarczony towar lub drastyczne spadki cen skupu. ) , o których możemy przeczytać na: EXPOSE.

A co wy sądzicie o Ewie Kopacz? Macie swoje opinie i przemyślenia? Oddajcie swój głos i pozostawcie komentarze niżej.

Obszary w jakich działała Ewa Kopacz:

Edukacja, Infrastruktura, Podatki, Praca, Energetyka, Prawo, Rynek pracy, Nauka, Polityka prorodzinna, Zdrowie, Finanse publiczne, Inwestycje, Budżet państwa, Administracja, Szkolnictwo wyższe, Internet, Polityka, Drogi, Kolej, Publiczna służba zdrowia, Przedsiębiorczość, Demografia, Gospodarka, Wspieranie przedsiębiorczości, Wojsko, Cyfryzacja, Samorząd, Rodzina, Kultura, Seniorzy, Bezpieczeństwo, Służba zdrowia, Polityka społeczna, Wynagrodzenia, Społeczeństwo obywatelskie, Bezrobocie, Sądownictwo, Prywatyzacja, Mieszkania, Środowisko, Upamiętnienie wydarzeń historycznych, 50+, Media, Nowe technologie, Zarządzanie kryzysowe, Transport, Emerytury, Opieka społeczna, Rolnictwo, Budownictwo, Informatyzacja, Policja, Ochrona środowiska, Polityka międzynarodowa, Współpraca międzynarodowa, Społeczeństwo

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *