22 września, 2023
  • 22 września, 2023
  • Home
  • Gospodarka
  • Jak zdobyć pieniądze na założenie działalności gospodarczej?
pieniądze na start firmy

Jak zdobyć pieniądze na założenie działalności gospodarczej?

Przez w 15 kwietnia, 2021 0 318 Views

 

Wielu młodych ludzi marzy o założeniu własnej firmy. Prowadzenie działalności wymaga od nas poświęcenia sporej ilości czasu, jednak ma to wiele plusów. Mając własną firmę to my decydujemy o sprawach, które zadecydują o jej rozwoju. Dodatkowo sami ustalamy sobie godziny pracy, co jest dużym plusem. Jednak często mimo dobrego pomysłu, wiele osób nie zakłada firmy z powodu braku pieniędzy. Na szczęście mamy kilka sposobów na pozyskanie potrzebnej nam gotówki.

Jak zdobyć pieniądze na założenie działalności gospodarczej?

Młodzi ludzie spędzają sporo czasu a portalach społecznościowych. Internet daje nam możliwość zdobycia potrzebnej kwoty. Crowdfunding, czyli finansowanie społecznościowe to sposób na zebranie pieniędzy, których potrzebujemy do założenia firmy. Mamy dostępnych kilka platform, na których możemy utworzyć zbiórkę. Podajemy tam między innymi swoje dane i kwotę, której potrzebujemy. Warto dokładnie opisać rodzaj działalności, którą chcemy wykonywać. Zbiórkę możemy udostępniać na portalach społecznościowych dzięki temu znajomi będą mogli nas wesprzeć. Możemy również zachęcić ludzi do wpłat. Dla przykładu jeśli wydajemy książkę to możemy w niej umieścić imię i nazwisko każdego wspierającego. Jeśli z kolei otwieramy sklep lub restaurację z to możemy zaoferować zniżkę na pierwsze zakupy. W ten sposób znacznie szybciej uzbieramy potrzebną nam kwotę.

https://pozyczasz.pl/pozyczki/

Kolejny sposób na uzyskanie pieniędzy to dotacja z urzędu pracy. Jest ona przyznawana dla osób bezrobotnych. Dlatego zanim zdecydujemy się na założenie firmy, warto zarejestrować się w urzędzie pracy. Wniosek najlepiej złożyć na początku roku. Wtedy mamy największą szansę, że zostanie on pozytywnie rozpatrzony. Na początku roku również możemy liczyć na nieco większe dofinansowanie, gdyż urząd ma więcej pieniędzy do rozdysponowania. W uzyskaniu pozytywnej opinii kluczową rolę odgrywa dobry biznesplan. To właśnie na jego podstawie pracownicy urzędu zdecydują, czy nasz biznes ma szansę na sukces. Kwota dotacji to około 30 tysięcy złotych. Jednak może być ona niższa w zależności od miejscowości. Inną dotacją jest ta z unii europejskiej. Kwota, którą możemy dostać jest podobna. Jednak oprócz dotacji możemy liczyć dodatkowo na wsparcie pomostowe, czyli 1000-2000 złotych miesięcznie. Wsparcie to przyznawanie jest na okres 6-12 miesięcy.

Mikropożyczka to kolejny sposób na pozyskanie niezbędnych do otworzenia działalności pieniędzy. Kwota, którą możemy dostać to sto tysięcy złotych. Pożyczka ta jest nisko oprocentowana. Jest to dużo korzystniejsza opcja niż kredyt w banku. Sto tysięcy złotych powinno wystarczyć na założenie firmy. Na spłatę pożyczki mamy 7 lat, jednak możemy zawiesić spłacanie na rok. Dzięki temu będziemy mogli zainwestować w rozwój firmy. Jeśli kwota stu tysięcy nie jest wystarczająca, to zostaje nam kredyt w banku. Niektóre banki oferują kredyt na start dla przedsiębiorców, a także wspomagają w założeniu firmy. Jest to dobra opcja, jeśli potrzebujemy dużej kwoty. Jednak w tym wypadku bank będzie potrzebował zabezpieczenia, np. w postaci domu.

https://pozyczasz.pl/pozyczki/bez-bik-i-krd/

Ostatnim sposobem na sfinansowanie własnego biznesu jest znalezienie inwestora. W internecie jest wiele portali, na których możemy to zrobić. Warto popytać znajomych czy rodziny. Może oni znają kogoś, kto ma potrzebne pieniądze. Możemy także znaleźć kilku mniejszych inwestorów. W zamian za pieniądze będziemy musieli oddać cześć udziałów. Jednak jest to najlepszy sposób na sfinansowanie przedsiębiorstwa. Oczywiście w przyszłości będziemy mogli wykupić udziały inwestora i staniemy się jedynymi właścicielami firmy. Fundusze venture capital to podmiot inwestujący w rozwój już powstałych firm, które mają potencjał do rozwoju. Aniołowie biznesu działają podobnie. Są to ludzie, którzy odnieśli sukces zawodowy i teraz inwestują swoje pieniądze w nowe biznesy. Aniołowie biznesu oprócz pieniędzy wniosą do naszego biznesu również znajomości, które pomogą w rozwoju.

akun slot gacor