18 lipca, 2024
  • 18 lipca, 2024
lampy podłogowe

Oświetlenie i kinkiety – jak je dobrać?

Przez w 3 października, 2019 0 989 Views

Masz zamiar kupić lampę lub kinkiet, ale nie wiesz jaką dobrać do pomieszczenia? Zobacz te proste wskazówki, a szybko znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie i swojego domu.

Kinkiety w pokoju dziecinnym

W pokoju małego bohatera, kinkiety często bywają niezbędne. Dzieci nie lubią spać w zupełnej ciemności, a pozostawienie na noc włączonego głównego źródła światła nie jest dobrym pomysłem. Maluchowi mogłoby być trudno zasnąć, sen również mógłby nie być w pełni efektywny. Kinkiet sprawdza się w takich sytuacjach doskonale.

Delikatne światło, jakie emituje jest idealne do nocnego oświetlenia, które nie będzie przeszkadzało we śnie. W pokoju dziecięcym kinkiet powinien zostać wyposażony w żarówkę o maksymalnej mocy 40W. To ma być tylko światło dodatkowe, więc nie musi być ono bardzo jasne. Małej księżniczce z pewnością spodoba się delikatny model Eos Up wykonany z piór lub pięknie połyskujący, kryształowy Opal 2. Chłopcom spodoba się nowoczesna, geometryczna forma szarego kinkietu z serii Ball.

W pokoju dziecięcym warto pamiętać o tym, że włącznik kinkietu powinien być umieszczony niżej, tak by maluch sam mógł go włączyć lub wyłączyć. Sam klosz również może być też zamontowany odrobinę niżej niż w sypialni dorosłego człowieka.

Nie kupuj stojących lamp

Nawet jeśli Twoja łazienka jest duża i przestronna, umieszczenie w niej stojących, podłączanych do kontaktu lamp może się to wiązać z ryzykiem awarii. Takie modele warto zostawić w sypialni i salonie – tam sprawdzą się doskonale.

Wiele ciekawych rozwiązań i samych lamp znajdziesz w każdym sklepie internetowym. Jeśli jednak interesują cię lampy wysokiej jakości i o designerskich kształtach, wybieraj sprawdzonych producentów. Zwróć uwagę na okres gwarancji, na technologię (LED) lub meteriały z jakich zostały wykonane.

akun slot gacor